Dachy spadziste

Dachy spadziste
INFORMACJE OGÓLNE


Dach stromy jest najbardziej rozpowszechnionym typem dachu stosowanym w budynkach mieszkalnych. Pozwala on na uzyskanie specjalnej atmosfery wnętrza. Powstałe na poddaszu pomieszczenia mieszkalne można wyposażyć i wykorzystać w dowolnej chwili. Głównym wymaganiem dla stworzenia przestrzeni życiowej o odpowiedniej jakości jest sprawnie działająca, efektywna przez cały czas izolacja termiczna, która minimalizuje straty ciepła przez konstrukcję dachu, zapewnia mieszkańcom wystarczający komfort i zapobiega kondensacji pary wodnej.


RODZAJE PŁYT


Funkcję izolacji termicznej układanej na wierzchu krokwi może pełnić materiał termoizolacyjny, który jest odporny mechanicznie i spełnia wymagania odnośnie do właściwości materiałowych i obróbki. Spośród rozwiązań na bazie STYROFOAM do izolacji termicznej dachów stromych zalecane są płyty RAVATHERM XPS 300 SL (dawniej ROOFMATE SL) i RAVATHERM XPS 300 STG (dawniej AGMATE TG).

WŁAŚCIWOŚCI


Ten niebieski ekstrudowany polistyren o zamkniętej strukturze komórkowej charakteryzuje się następującymi właściwościami:
niezmiennie niską przewodnością cieplną,
niewrażliwością na działanie wilgoci,
odpornością na zamarzanie i rozmarzanie,
dużą wytrzymałością na ściskanie i zginanie,
małą przepuszczalnością pary wodnej,
stabilnością wymiarową,
małym ciężarem,
łatwością i szybkością obróbki.
Płyty można układać w prawie każdych warunkach atmosferycznych.


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE


Poniżej przygotowano szczegółowe informacje w plikach PDF, w które zawierają informacje dotyczące wykonywania izolacji termicznej dachów stromych przy wykorzystaniu płyt termoizolacyjnych ROOFMATE i AGMATE (aktualnie w sprzedaży RAVATHERM XPS - produkt o tych samych parametrach, produkowany w fabryce przejętej od firmy DOW).


1. Izolacja dachów stromych [plik PDF]
2. Izolacja dachów stromych o konstrukcji drewnianej
    płytami ROOFMATE i AGMATE
[plik PDF]
3. Izolacja termiczna dachów stromych wykonanych z żelbetu [plik PDF]
4. Dane techniczne [plik PDF]
5. Uwagi dodatkowe od producenta [plik PDF]


Brak produktów w kategorii.