Miedziane

Miedziane
Miedź - trwałość i klasyczna elegancja


Zabytkowe miasta w Polsce i na świecie łączy ten sam element architektoniczny - posiadają piękne zielone kopuły i dachy pokryte miedzią. Efekt starzejącej się miedzi jest symbolem architektonicznej elegancji, długowieczności i klasy.

Metal ten wystawiony na działanie czynników atmosferycznych pokrywa się patyną tj. zielonymi związkami miedzi. Najnowsze badania potwierdzają, że nalot ten trwale chroni rynny i blachy dachowe przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia środowiska, gdyż kwaśne deszcze i związki siarki zawarte w powietrzu są bardzo agresywne dla powierzchni metalowych.

Miedź stosowana na dachach nie wymaga prac konserwacyjnych koniecznych w przypadku innych materiałów co sprawia, że jest najbardziej ekonomicznym tworzywem. Pokrycia dachowe, rynny i inne elementy wykonane z miedzi mają trwałość od 100 do 300 lat.


Rynny i rury spustowe produkowane są w dwu wymiarach, z taśm stalowych powlekanych puralem, tytanowo-cynkowych i miedzianych o ściśle określonej grubości i szerokości:


Taśma stalowa - grubość 0,60 mm
Taśma tytanowo-cynkowa - grubość 0,70 mm
Taśma miedziana - grubość 0,60 mm


Taśma o szerokości 280 mm - rynna 125 - rura spustowa ?87
Tasma o szerokości 333 mm - rynna 150 - rura spustowa ?100Brak produktów w kategorii.